мобільні додатки Каталог товарів

«Все що у нас є - це час. Як ви будете витрачати свій?». Richard Frinier!

«Все що у нас є - це час. Як ви будете витрачати свій?» - Richard Frinier, американський дизайнер outdoor.
trendy.jpg
Ландшафтний дизайн - величина відносно постійна. Його називають "найповільнішим з мистецтв", але при цьому кожен рік дизайнери обов'язково придумують щось нове або дають друге життя забутим трендам. І хоча це досить консервативний вид мистецтва, оскільки він найменше піддається змінам, щорічно можна знайти для себе щось нове й оригінальне. Які ж напрямки садового дизайну будуть переважати в 2017 році?

Знову і знову дизайнери outdoor роблять акценти на природні матеріали. Не виключенням буде та 2017 років рік, модні тренди в якому повертаються в світ природи. Меблі стають більш функціональною, відрізняється чіткими лініями і простими геометричними формами. Відсутність вишуканостей компенсується застосуванням цікавих матеріалів і оббивки оригінальної фактури і кольорів.

Ідея outdoor тренда 2017 року полягає в поверненні до коренів.

Екологічність

Віяння номер один, що задає напрямок всього, що відбувається на Вашій ділянці. Догляд за рослинами, використаний в будівлях і декорі матеріал, садові меблі, паркани та перегородки, будь-які водойми - все повинно бути безпечним і дружнім до природи. Використовуйте меблі з перероблених матеріалів, а не цілісного натурального дерева, замініть пластикові горщики на кам'яні, встановіть систему крапельного зрошення рослин, віддайте перевагу натуральному саду, відмовившись від строгих форм регулярного стилю - всі ці нехитрі дії не тільки збережуть здоров'я Вашого саду, але і зроблять Ваш ділянку набагато сучаснішою.

"Дика" галявина або штучний газон

Акуратний газон - символ мрії про ідеальну ділянку. Газон з натуральної трави вимагає постійного догляду і його потрібно періодично оновлювати. Він чутливий до погодних умов: посухи, рясним опадам і т.д. Власнику акуратної галявини доводиться удобрювати грунт, стригти рослини, забезпечувати регулярний полив. З цих причин в садах стали з'являтися невибагливі покриття з декоративним штучним газоном. Також можна відмовитися від спеціальних трав'яних покривів на користь "диких" лугових газонів, засаджених квітами і злаками, а стрижені вони виглядають нітрохи не гірше.

Злакові сади

 «Зараз в моді злакові сади. На ділянках їх можна зустріти все частіше і частіше. А ще недавно вони мали репутацію "сміттєвих"». Тетяна Звездочкіна, керівник ландшафтної студії VENUS DESIGN

Клумби з декоративних злаків ще одна ідея ландшафтного дизайну 2017 року. Якщо на ділянці не приживаються екзотичні рослини, зверніть увагу на місцеві види багаторічних трав і декоративних злаків, прекрасно ростуть на бідних ґрунтах. Сьогодні в тренді клумби з суміші грунтопокривних рослин, які надають ділянці природний вигляд. Поєднуйте низькорослі, середньорослі і високорослі злаки, підбираючи рослини з однаковими вимогами до умов зростання. Особливо красиво виглядає костриця, ячмінь гривастий, імперата циліндрична і міскантус. Клумбу можна оформити натуральними матеріалами - великими каменями і насипом з дрібного гравію чи мульчі.

Перед висадкою розсади перекопайте грунт лопатою. Хочете спростити завдання - загляньте в каталог садової техніки, щоб вибрати мотоблок або мотокультиватор. Вирівняйте грунт і розмітьте місця для клумб за допомогою піску. Для стримування надмірного зростання злаків вкопати в грунт "кордони" з шиферу або пластику.


Назад, до городів

«Основна тенденція - це бажання замовників мати в своєму саду город. В останні роки це більше пов'язано з бажанням людей харчуватися чистими, свіжими органічними продуктами. Стежити за своїм здоров'ям стало модно». Тетяна Осипова, ландшафтний дизайнер.

tendencuya.jpg

Екзотичні породи поступово витісняються більш звичними, рідними формами не тільки з економічних причин, скільки із-за трендів.

Що безумовно знову увійшло в моду, так це городи і самостійне вирощування рослин, і в цій тенденції дуже чітко простежується, що тренди в дизайні переносяться зі стилю життя. Люди в більшості хочуть самі саджати і вирощувати: допомога потрібна в плануванні, складанні асортименту і підборі рослин.

Для облаштування грядок не знадобиться багато місця. Є безліч ідей вертикального розміщення грядок навіть на веранді. За те ви завжди будете впевнені в якості продуктів вирощених власноруч.

Автентичність + ретро

 «Подібно до того, як в житлових інтер'єрах все частіше з'являються скрині і порцелянові сервізи з минулого століття, в сад повертаються "бабусині" квіти - від жоржин і чорнобривців до гладіолусів», - зазначає Тетяна Звездочкіна.

Створити стильний і красивий сад на власній ділянці - мрія багатьох. Модні тенденції ландшафтного дизайну доповнює старий «тренд», котрий знову повернувся - використання плодових дерев і кущів у саду. Пройшли часи, коли плодовий сад і город сором'язливо ховалися в дальньому кутку ділянки: зараз люди цінують не тільки декоративність, але і функціональність. У квітниках можна побачити буряк, в огорожі - шипшину. Красять ділянки декоративні яблуні, бузок, липи і берези. Плодовий сад більше не окремий сегмент ділянки: яблуні і груші можуть стати весняним акцентом навіть в парадній зоні.

Зелений дах

«Основний тренд - це підхід до збереження біорізноманіття, тенденція до використання п'ятого фасаду - архітектура зелених дахів. Для приватних володінь це природна стилістика використання лісових і лугових трав; менше стриженого газону, більше квітучих галявин». Ілля Мочалов, ландшафтний архітектор.

І сад, і город можуть поставати в новому образі - наприклад, переїхати на дах - там, в кінці кінців, і сонця більше, і вітру менше. Так само ця технологія є і новим способом в енергозбереженні - до чого прагнуть зараз всі архітектори і дизайнери. Приклад цьому - земляний будинок (Earth house) - проект дизайнера Peterа Vetsch, Дітікон, Швейцарія.

Об'ємне освітлення

«Чіткі лінії і мінімалізм і зробили лампу супер елегантною». Ерік Магнуссен, данський дизайнер.

osvitlennya.jpg

Без освітлення переміщення навіть по найкрасивішій ділянці у вечірній час доби може перетворитися в практично нездійсненне завдання. А правильно підібране освітлення навіть найскромніший дизайн саду може перетворити в чарівну казку, вигідно підкресливши акценти. Віддайте перевагу простим формам світильників, з них можна створювати цікаві світлові композиції, не боячись переборщити з химерністю. Розташовуйте світильники на всіх ярусах ділянки, підсвічуючи не тільки доріжки, а й крони дерев, верхівки огорож - це дозволить створити об'ємне і незвичайно затишне освітлення. Слідуючи тенденції екологічності, зверніть увагу, на світильники, які працюють від LED ламп або сонячних батарей.

Зони комфорту в саду

«Надмірна увага до зовнішнього вигляду об'єкта не повинна бути на шкоду його реальної мети». Toan Nguyen, французький дизайнер-експериментатор.
komfort.jpg

У нових течіях ландшафтного дизайну їм приділяється не менше уваги, ніж кімнатам в будинку. Це абсолютно не означає, що ви повинні виставити на відкрите повітря дорогі домашні меблі - навпаки, чим простіше і візуально легше буде садові начиння, тим краще. Зверніть увагу на меблі з переробленої сировини або палет, що стали досить популярними - недорого і практично.

Футуристичний дизайн меблів з штучного ротанга з стилі Orbit змушує переглянути усталені поняття про вуличні меблів. Усамітнення в світі чуттєвості. Шезлонг у формі острова ідеально змодельований для релаксації - прекрасне місце для того, щоб залишитися наодинці один з одним, насолоджуючись сонячними ваннами і комфортним відпочинком.

Тенденції в дизайні вуличних меблів, що обумовлені їх функцією не розділяє вуличні і домашні меблі на два табори. Звичайно, парасоля від сонця вдома не дуже стане в нагоді, так само як і отвори для нього в деяких столах. Але в цілому меблі можуть спокійно переміщатися з тераси в будинок і назад.

Лава, начебто типовий вуличний вид меблів, в цьому році вкрай популярна і з'явилася у багатьох марок, в тому числі з явним прицілом на внутрішнє використання. Вдома більшість з нас, можливо, віддасть перевагу м'якому дивану, але в громадських приміщеннях лава буде до речі. Шезлонг теж ніяк не прив'язаний до басейну. По суті, це та ж кушетка, яка стане в нагоді і вдома - для післяобіднього сну, сповідей психоаналітику або масажу. Навіть такі вишуканості, як великі ліжка або подвійні крісла, можна уявити вдома, було б місце.

Різноманітні садові гойдалки і гамаки будуть дуже доречні в вашому саду, дворі, веранді. А так же модні і в цьому сезоні крісло-кокон стане відмінним доповненням не тільки для вулиці але і для інтер'єрі.

Організуйте в саду хоча б одну повноцінну зону відпочинку - з сидячими і лежачими місцями, навісом, відгородіть її живою огорожею або пологом рослин і Ви неодноразово скажете собі спасибі, наприклад відпочиваючи там під час дощу з чашкою гарячого напою.

Зона барбекю - тепліше, ще тепліше

«Живий вогонь завжди привертає увагу. Хтось любить посиденьки біля багаття з друзями і піснями під гітару, а кому-то просто подобається дивитися на вогонь і мріяти. У уявленні людей, місце для вогнища - це місце об'єднання, затишку і тепла », - пояснює ландшафтний дизайнер Марія Гомін.
barbeky.jpg

Ще однією модною тенденцією в дизайні ландшафту 2017 року є створення упорядкованих садових барбекю-просторів, - це так звані барбекю-сади під відкритим небом. Ці простори суттєво відрізняються від літньої кухні або місця для установки мангалу. Барбекю-сади - це комплекс взаємопов'язаних рішень, які гармонійно інтегруються в ландшафт і сад, які важливо врахувати ще на етапі планування. Центром барбекю-садів стають вогнища, які поєднують в собі дизайн-об'єкт, місце для багаття і гриль.

Всілякі форми організації живого вогню, повинні створювати атмосферу затишку. Центром зони відпочинку стає гриль-барбекю або інше джерело вогню - (наприклад, садова піч, тандир). Майданчик може оснащуватися місцем для багаття, столом, навісом і лавочками для теплих дружніх посиденьок.

Водойми для всіх

В історії садів вода здавна грала визначну роль. Аж до 60-х років ХХ століття влаштовувати водні затії і населяти їх дивовижними водоростями і екзотичними рибами могли собі дозволити тільки дуже заможні люди, звичайній людині завести в саду водойму було практично неможливо. Тільки з появою у продажу ставкової гумової плівки і готових форм, а так само всіляких насосів для фонтанчиків та плаваючих світильників - створення їх стало звичайною справою, доступною для всіх. Водойма - прикраса саду, добре, якщо її видно з дому. Близько водойми обов'язково має бути місце для відпочинку. Важливо визначити, який стиль водного пристрою найбільше підійде вашому саду. Якщо в архітектурі будинку і організації навколишнього його простору простежується явно виражена геометрія, а в обробці використовується камінь, цілком доречно організувати формальну водойму, може бути, з фонтаном, підійде канал, що ефектно прорізатиме красиве мощення, а також сотенний фонтанчик типу маскарона. Якщо будинок ближче до стилю кантрі, доречним буде і тихий струмочок, і ставок, схожий на природний, але підійде і невелика водойма простих геометричних обрисів, наприклад - круглий, який цілком можна облаштувати в ландшафтному дусі.

"Розумні" технології

Техніка і всілякі програми повільно, але вірно входять в життя всіх власників заміських будинків. За допомогою смартфонів в наші дні можна зробити практично все - забезпечити полив, потрібний температурний режим, освітлення і навіть внести добрива. Звичайно, для цього потрібно відповідне обладнання і технології. Тому якщо ви придбаєте навіть невеликий "розумний" датчик поливу і зрошення, вже можна сказати, що ви в тренді!

tehnology.jpg

Ділянка повинна по стилю поєднуватися з будинком на ньому, з фасадом будівлі і прибудов. Декор і планування не повинні перешкоджати комфортному переміщенню по саду, а сама ділянка має радувати не тільки очі сусідів і сторонніх спостерігачів, а Ваші в першу чергу. Садові меблі, оснащення ділянки, зони землеробства - повинні бути не тільки красивими і екологічними, а й зручними.

Не переборщіть в сліпий гонитві за модою, не обов'язково виконувати відразу всі поради ландшафтних дизайнерів, намагаючись зробити зі свого саду холодний і відчужений витвір мистецтва з обкладинки глянцевого журналу. Не забувайте про первісні ідеї власної ділянки землі - в першу чергу він покликаний дарувати Вам комфорт і відпочинок від міської суєти. А Нова Лінія допоможе стежте за модними новинками, і ви будете завжди в тренді!Приєднуйся до нас

Ви підписані розсилку!

Перевірте правильність вводу електронної пошти.