мобільні додатки Каталог товарів

Як клеїти лиштву на двері та шпалери біля дверей

Немає часу читати?
Поділитись

Надішлемо матеріал Вам на Mail:

yak_kleiti.jpg
shpaleri_bilia_DVERI.jpg

Часто можна почути суперечки з приводу черговості проведення оздоблювальних робіт. І одними з таких неоднозначних моментів є поклейка шпалер та монтаж лиштви. Деякі стверджують, що спочатку потрібно клеїти шпалери, інші ж приступають до наклеювання, коли лиштва вже встановлена. І той і інший підхід мають право на життя, і у кожного з них є свої переваги та недоліки. Якщо клеїти шпалери до встановлення лиштви, у вас з'являється право на досить суттєві помилки при підрізуванні дверного полотна, адже не доклеєні області потім сховаються. Таку ж черговість слід використовувати, якщо лиштва виготовлена з МДФ-матеріалу, яка може розбухнути від впливу клею. Якщо ж поклеїти шпалери після встановлення лиштви, у вас не виникне додаткових складнощів при їх демонтуванні перед наклеюванням нових. Цей же підхід використовують, коли ви не міняєте двері, і не демонтуєте вже встановлену лиштву, а плануєте лише оновити шпалери. У цій статті розглянемо, як клеїти шпалери біля дверей, і як кріпити лиштву на двері.

ikon.png

 Як клеїти шпалери біля дверей

yak.jpg

У разі, коли лиштва ще не встановлена, поклейка шпалер біля дверей здійснюється дуже просто. Наклейте останню цілу смугу біля дверей. Наступну смугу відріжте так, щоб поєднати малюнок на шпалерах. Наклейте смугу, її частина закриє дверний проріз. Підріжте полотно, щоб воно не виступало за дверну коробку. На цьому етапі допустимі значні відхилення, головне, щоб ширини лиштви вистачило для того, щоб їх приховати. Далі малюнок підбирається над дверима, але не забудьте проконтролювати, щоб дальній край полотна йшов строго по вертикалі, інакше всі наступні полотна будуть клеїтися з відхиленням.

Якщо лиштва вже встановлена, вам доведеться проявити велику обережність при підрізуванні шпалер. Приклейте полотно до стіни, відзначте точку, де воно стикається з кутом відкосів. До цієї точки розріжте полотно по діагоналі, починаючи з місця, де полотно виходить на дверний отвір. На полотні уздовж кромки лиштви прокресліть лінію зворотною стороною ножиць, стежачи, щоб шпалери прилягали до стіни без пустот. Обріжте полотно по намічених лініях за допомогою ножиць або канцелярського ножа. Те ж виконайте з наступним полотном.

ikon2.png

 Як кріпити лиштву на двері

kripiti.jpg

До монтажу лиштви бажано приступати після повного висихання шпалер, інакше вони можуть деформуватися від вологи.

Спочатку потрібно визначитися з кутами запилу. Фасонна лиштва запилюються під 45 градусів, а лиштву з прямокутним перетином можна запилювати і під 90 градусів. При цьому верхня планка обрізається по ширині дверної коробки, а бічні при монтажі закривають спили. При запиленні використовуйте стусло та ножівку з дуже дрібним зубом або торцювальну циркулярну пилку.

Лиштва кріпиться до дверної коробки різними способами, в залежності від того, з якого матеріалу вона виготовлена. Найчастіше в якості кріплення використовують тонкі цвяхи з обрізаними капелюшками. Кріплення трохи втоплюється, а отвори маскуються за допомогою воску або герметика. Допустимо також використання рідких цвяхів, але стіни в цьому випадку повинні бути досить рівними, щоб між ними та лиштвою не залишилося зазорів.

У лиштві з МДФ бажано попередньо просвердлити тонкі отвори під цвяхи діаметром близько міліметра. У цьому випадку на поверхні не буде видно дефектів. Рідкі цвяхи також є чудовою альтернативою.

Якщо ви зупинили вибір на пластиковій лиштві, в якості кріплення використовуйте клей. Після демонтажу такої лиштви, повторно їх використовувати вже не вийде.


#зроби сам #двері #оздоблювальні роботи

Відгуки Всього 2

  • Коментарі
Загрузка коментарів...

Ви підписані розсилку!

Перевірте правильність вводу електронної пошти.