Робите ремонт в квартирі чи намагаєтесь дещо «освіжити» старий інтер’єр, котрий вже відверто набрид? Прагнете додати трохи затишку, тепла та стилю у свою домівку? У цьому вам допоможе декоративна гіпсова плитка. У чому особливості матеріалу, як правильно його монтувати, огляд готових проектів – все у нашій статті.
Найбільш популярна варіація гіпсової плитки – з імітацією поверхні цегли та природного каменю. Плитка для стін під камінь має більш грубу, рвану поверхню, відмінно виглядатиме у стилі лофт, наприклад. Плитка з імітацією цегляної кладки вдало прикрасить вашу лоджію, зону під TV чи балкон. У випадку, якщо вас не зовсім влаштовує колір придбаної плитки, у вас є можливість її пофарбувати у бажаний відтінок.
Плитка з об’ємною поверхнею у вигляді хвиль та квадратів, пірамід чи кристалів вразить у саме серце найвибагливіших естетів. Плавні форми, приємні текстури, – даний вид плитки є надзвичайно стильним рішенням для внутрішнього оздоблення.
Якщо вам не подобаються видимі шви між плитками, за допомогою шпаклівки і невеликого шпателя ви легко від них позбавитесь і отримаєте суцільне полотно.
Гіпсова плитка для внутрішніх робіт досить легко монтується. Основа повинна бути міцною та рівною, без щілин та впадин. Якщо поверхня має суттєві дефекти, її потрібно попередньо вирівняти і очистити від забруднень. Основою може бути бетонна стіна, цегляна кладка, дерево чи гіпсокартон. Гіпсову плитку фіксують за допомогою клею для плитки, сухих будівельних сумішей, до складу яких входить гіпс або за допомогою рідких цвяхів. Перед монтажем для кращої адгезії (зчеплення) стіни потрібно прогрунтувати.
Догляд за гіпсовою плиткою не складе труднощів. Рифлені та фактурні гіпсові панелі можна пилососити, протирати м'якими щітками і серветками, а у разі покриття плитки фарбою чи лаком, мити водою і миючими засобами без абразивних речовин.
Декоративна гіпсова плитка допоможе зробити інтер’єр особливим та задовільнити вашого внутрішнього дизайнера)