мобільні додатки Каталог товарів

Газові опалювальні котли

26.12.2012

У наш час, коли практично у всіх будинках є газ, газові котли - це оптимальне рішення для системи опалення. На його користь говорить високий ККД (більше 96%) при відносно низькій вартості газу. Крім цього, такі котли, завдяки автоматизації, зручні в експлуатації і надійні, практично безшумні і їх нескладно встановити.

Газові котли за способом установки поділяються на:

  • Підлогові котли (встановлюються безпосередньо на підлогу), потужність їх більше 40 кВт;
  • Настінні котли - більш компактні і легко кріпляться на стіну, щоправда, мають меншу потужність.

За типом теплообмінників виділяють:

  • Котли газові одноконтурні, вони обслуговують тільки систему опалення;
  • Котли газові двоконтурні мають два контури теплообмінника, один для гарячого водопостачання, другий для системи опалення.
  • Котли газові трьохконтурні містять третій теплообмінник, який використовується для підігріву води, наприклад, теплої підлоги або басейну.

Теплообмінники бувають:nl_gok1.jpg

  • Сталеві - це високоміцні теплообмінники, але при недотриманні правил експлуатації можуть піддаватися корозії; Чавунні, термін служби розрахований до 50 років, але опір механічним пошкодженням у них менший;
  • Мідні, вони не схильні до корозії і стійкі до механічних пошкоджень, термін служби приблизно 30 років.

У підлогових котлах використовуються сталеві і чавунні теплообмінники. Настінні - мідні, тому що вони володіють меншою масою.

Газові пальники в котлах за принципом роботи поділяють на:

  • Атмосферні пальники, які здійснюють підсос одного середовища в інше. Такими пальниками обладнуються котли малої потужності. В атмосферних пальниках камера згоряння буває двох типів: відкритого та закритого. Для горіння газу у відкритій камері, повітря береться з приміщення, а викид відбувається через димохід, при цьому забезпечується природна тяга. У камерах закритого типу здійснюється примусова подача повітря, а відведення димових газів відбувається за допомогою вентилятора.
  • Вентильовані пальники, що володіють більшим ККД, використовують тепло конденсату димових газів. Відведення відпрацьованих газів в них здійснюється тільки примусовим шляхом. Ціна газових котлів з вентильованими пальниками вища, в порівнянні з атмосферними.

Установку будь-якого газового котла необхідно проводити в добре провітрюваному приміщенні. Наявність димоходу, це теж обов'язкова умова. Не забудьте перед встановленням газового котла оформити потрібні документи і отримати дозвіл.

Після того, як котел встановлений, залишилося підключити до нього батареї опалення і у вас буде тепло.


Приєднуйся до нас

Ви підписані розсилку!

Перевірте правильність вводу електронної пошти.