мобільні додатки Каталог товарів

Накопичувальний водонагрівач

19.02.2013

Водонагрівач накопичувального типу прийнято називати бойлером. Він являє собою нагрівальний елемент і бак, де і здійснюється нагрівання води до потрібної температури. Це дуже зручно в тому випадку, якщо існує проблема з подачею води.

Джерелом енергії для накопичувального водонагрівача може служити газ або електрика. Давайте розглянемо всі "за" і "проти" газових і електричних бойлерів, щоб зрозуміти, купівля якого водонагрівача накопичувального типу для вас буде найбільш виправданою.

Електричні бойлери потужністю 1-3 кВт (є і до 6 кВт) працюють від звичайної електромережі і їх не обов'язково підключати до силової лінії.

Газові бойлери володіють потужністю, починаючи з 4-6 кВт, тому ви, безсумнівно, одержуєте перевагу в часі нагрівання води. Наприклад, водонагрівач ємністю в 150 літрів нагріє воду за допомогою газу приблизно за годину, а в електричному бойлері знадобиться, як мінімум, дві години. Але для установки газового накопичувального водонагрівача необхідно споруджувати димохід. Складність монтажу буде залежати від того, яка камера згоряння в бойлері: закрита чи відкрита. Установка моделі з відкритою камерою згоряння передбачає великі витрати, в порівнянні з монтажем водонагрівача з закритою системою, але вартість самого агрегату з відкритою камерою буде приблизно в 1,5 рази менше.

Висновок. Більш низька вартість газу, а також більш швидкий нагрів води, дає незаперечні переваги саме газового накопичувального водонагрівача. Але вартість самого бойлера, а також витрати, пов'язані з його установкою в кілька разів перевершує вартість електричного. Здебільшого, саме вартість і є причиною популярності електричних бойлерів.

Обсяг бака бойлера необхідно вибирати таким чином, щоб гарячої води вистачало на всі потреби, а краще навіть з невеликим запасом. Але з іншого боку, великий водонагрівач буде і коштувати дорого, а також значно збільшується оплата за електроенергію чи газ. Великі розміри баку часто обмежують його застосування в умовах стандартної квартири.

Якщо вам потрібна вода тільки для миття посуду, то достатньо водонагрівача з баком до 10 л. Але найчастіше нам необхідний бойлер, щоб приймати душ або ванну. В середньому підраховано, що для прийняття ванни одній людині необхідно 80 літрів води, нагрітої до 50 градусів. Якщо ж у бойлері встановити більш високу температуру, то витрата відповідно зменшиться.

Певної формули для розрахунку необхідного обсягу баку водонагрівача немає, адже все індивідуально. Але є деякі поради. Так на одну людину рекомендують вибирати бойлер з об'ємом бака в 50 - 80 літрів. Для 2-3 чоловік, вимоги до обсягу будуть вище 80 - 150 літрів. Сім'ї з 4-ох і більше осіб краще доглядати більш ємні водонагрівачі в 120 - 200 літрів.

Внутрішнє антикорозійне покриття баку може мати титанове напилювання або бути з нержавіючої сталі, склопорцеляни і емалі. Від внутрішнього покриття, яке захищає бак від корозії, залежить термін служби бойлера. Покриття з склопорцеляни або емалі не схильне до корозії і вартість таких водонагрівачів дешевше інших. Але у них є один недолік - чутливість таких покриттів до різких змін температури, внаслідок чого можуть з'являтися мікротріщини на покритті. Щоправда, можна використовувати такий бойлер в легкому режимі, не нагріваючи воду вище 60 градусів. Але все ж періодично це доведеться робити для запобігання розвитку в воді бактерій.

На сьогоднішній день більш надійними і довговічними відносно корозії залишаються бойлери з покриттям баку титановою емаллю або нержавіючою сталлю. Але вартість таких водонагрівачів, звичайно, вище.

Також для захисту внутрішнього покриття баку у накопичувальних водонагрівачів присутній магнієвий анод, який додатково захищає від корозії. Його необхідно приблизно раз в півроку/рік замінювати. У бойлерах, що мають бак з нержавійки, також встановлюються магнієві аноди, але замінювати їх майже немає необхідності.

Є ще деякі деталі, які визначають зручність і безпеку використання бойлера. Дуже добре, якщо крім основного термостата, який здійснює контроль температури при нагріванні води, є ще й додатковий. Наявність датчика температури води також забезпечить додатковий комфорт. Також потрібно звернути увагу на теплоізоляційний шар баку, чим він товстіший, тим менше буде остигати вода.

Ми намагались надати максимально повну інформацію і сподіваємося, що допомогли вам з відповіддю на питання: "Який бойлер купити?".


Приєднуйся до нас

Ви підписані розсилку!

Перевірте правильність вводу електронної пошти.