Каталог товарів
Виберіть магазин
Закрити
Доставляємо замовлення по всій Україні!
Від вибраного магазину залежить наявність та ціна
Київ, Бальзака
Київ, Чабани
Бориспіль
Буча

Львів
Луцьк
Ужгород

Дніпропетровськ
Запоріжжя
Харків
Кременчук

Одеса 1
Херсон
Одеса, Котовського
Київ, вул Бальзака 65/1
Київ, Чабани, Одеське шосе 8
Бориспіль, вул Горбатюка 2
Буча, вул. Нове Шосе 48
Львів, вул. Щирецька 7
Луцьк, вул. Шевченко 13-б
Ужгород, вул. Баб'яка 48
Дніпропетровськ, вул. Стартова 9-а
Запоріжжя, вул Нікопольське Шосе 1-е
Харків, пр. Гагаріна, 318-в
Кременчук, вул. Київська 66-г
Одеса, вул. Ленінградське шосе 8/2
Херсон, вул. Нафтовиків 37
Одеса, Новомиколаївська дорога, 3-й км
20 Грудня 2012

Шифер хвильовий та плаский

Будівельний матеріал шифер отримав свою назву від німецького слова Schiefer, що в перекладі означає сланець. Так називають плитку, що одержується розколюванням шарових гірських порід сланців і слугує покрівельним матеріалом для дахів. Природний шифер міцний, не пропускає вологу, морозостійкий, не горить і довговічний. Однак це досить важкий матеріал і в наш час в будівництві застосовується досить рідко.

В даний час шифером більше називають штучний матеріал у вигляді азбоцементних листів різного розміру, глибини хвилі (або взагалі без неї, тобто плаский) і кольору. Сам азбест вважається шкідливим матеріалом для здоров'я людини, але це відноситься до тих людей, які професійно пов'язані з цим матеріалом (наприклад, займаються видобутком його волокон). А для населення, при зовнішньому застосуванні азбестоцементних листів в якості покрівельного матеріалу, ризику для здоров'я немає.

Шифер володіє безліччю позитивних якостей: водостійкий, негорючий, морозостійкий, теплостійкий (практично не нагрівається), володіє хорошими електроізоляційними властивостями, малошумний (під час дощу, граду), довговічний, і при цьому дешевше більшості інших матеріалів, призначених для покрівлі. Ось чому він і донині є найпоширенішим матеріалом для індивідуального і дачного будівництва.

Сьогодні азбоцементний шифер виробляють декількох видів:

  • плаский шифер звичайного профілю ВО (120х68 см);
  • шифер хвилястий звичайного профілю ВО (120х68 см);
  • хвилястий шифер посиленого профілю ВУ, завдовжки до 280 см;
  • шифер хвилястий уніфікованого профілю УВ (найбільш ходовий розмір 175х112,5 см.

Азбоцементний шифер навчилися фарбувати, що робить його не тільки більш привабливим і більш міцним, але й завдяки додатковому захисному шару у вигляді фарби зводить азбестові випаровування практично до нуля. Природний біло-сірий колір тепер може мати досить велику кольорову гамму.

Існує і безазбестовий шифер, це цементно-волокнистий, який прийнято називати «паперовим». Це такий же рифлений хвилями покрівельний лист, який складається з цементу, поліакрилів і целюлози. Він менш міцний до механічних навантажень, але має таку ж вологостійкість і довговічність, як і його азбоцементний побратим. Його легкість і гнучкість дозволяють застосовувати його на покрівлях, що мають слабкий каркас.

В якості покрівельного утеплювача під шифер використовують такі ізоляційні матеріали, як мінеральну вату, рідкий пінопласт або пінополіуретан.