мобільні додатки Каталог товарів

Шифер хвильовий та плаский

20.12.2012

Будівельний матеріал шифер отримав свою назву від німецького слова Schiefer, що в перекладі означає сланець. Так називають плитку, що одержується розколюванням шарових гірських порід сланців і слугує покрівельним матеріалом для дахів. Природний шифер міцний, не пропускає вологу, морозостійкий, не горить і довговічний. Однак це досить важкий матеріал і в наш час в будівництві застосовується досить рідко.

В даний час шифером більше називають штучний матеріал у вигляді азбоцементних листів різного розміру, глибини хвилі (або взагалі без неї, тобто плаский) і кольору. Сам азбест вважається шкідливим матеріалом для здоров'я людини, але це відноситься до тих людей, які професійно пов'язані з цим матеріалом (наприклад, займаються видобутком його волокон). А для населення, при зовнішньому застосуванні азбестоцементних листів в якості покрівельного матеріалу, ризику для здоров'я немає.

Шифер володіє безліччю позитивних якостей: водостійкий, негорючий, морозостійкий, теплостійкий (практично не нагрівається), володіє хорошими електроізоляційними властивостями, малошумний (під час дощу, граду), довговічний, і при цьому дешевше більшості інших матеріалів, призначених для покрівлі. Ось чому він і донині є найпоширенішим матеріалом для індивідуального і дачного будівництва.

Сьогодні азбоцементний шифер виробляють декількох видів:

  • плаский шифер звичайного профілю ВО (120х68 см);
  • шифер хвилястий звичайного профілю ВО (120х68 см);
  • хвилястий шифер посиленого профілю ВУ, завдовжки до 280 см;
  • шифер хвилястий уніфікованого профілю УВ (найбільш ходовий розмір 175х112,5 см.

Азбоцементний шифер навчилися фарбувати, що робить його не тільки більш привабливим і більш міцним, але й завдяки додатковому захисному шару у вигляді фарби зводить азбестові випаровування практично до нуля. Природний біло-сірий колір тепер може мати досить велику кольорову гамму.

Існує і безазбестовий шифер, це цементно-волокнистий, який прийнято називати «паперовим». Це такий же рифлений хвилями покрівельний лист, який складається з цементу, поліакрилів і целюлози. Він менш міцний до механічних навантажень, але має таку ж вологостійкість і довговічність, як і його азбоцементний побратим. Його легкість і гнучкість дозволяють застосовувати його на покрівлях, що мають слабкий каркас.

В якості покрівельного утеплювача під шифер використовують такі ізоляційні матеріали, як мінеральну вату, рідкий пінопласт або пінополіуретан.


Приєднуйся до нас

Ви підписані розсилку!

Перевірте правильність вводу електронної пошти.