мобільні додатки Каталог товарів

Скільки сохне грунтовка

Немає часу читати?
Поділитись

Надішлемо матеріал Вам на Mail:

zagolovok-ua.jpg

Перед поклейкою шпалер, фарбуванням або нанесенням штукатурки та інших матеріалів на будь-які поверхні, їх рекомендується обробити ґрунтовкою. Грунтовка проникає в поверхню, робить її міцнішою, а також забезпечує кращу адгезію, матеріал надійніше фіксується на оздоблювальній поверхні, забезпечується більш тривалий термін служби, вдається уникнути проблем, пов'язаних з відшаруванням, нерівномірним нанесенням, і інших неприємностей. І якщо чітко дотримуватися технологію, наносити ґрунтовку потрібно після кожного шару оздоблювального матеріалу, а потім потрібно дати грунтовці висохнути. Але скільки ж сохне грунтовка, і який час доведеться почекати перед нанесенням наступного шару?

1.jpg
za-skolko-vysyhaet.png

 За скільки висихає грунтовка

Грунтовки бувають декількох видів, найпоширенішою з яких є акрилова. Ця грунтовка має безліч переваг, серед яких - швидке висихання. Зазвичай акрилова грунтовка повністю висихає приблизно за п'ять годин.

Алкідні грунтовки найчастіше використовують для підготовки до подальшої обробки деревини. Така грунтовка вимагає близько 15 годин на висихання.

Гліфталева грунтовка застосовується рідко, висихає цей вид грунтовки протягом двох діб.

Швидше за все сохнуть полівінілові і полівінілацетатні грунтовки. Час висихання становить від 30 хвилин до години. Але сфера застосування цих грунтів дуже обмежена, тому при проведенні ремонтно-будівельних робіт вони використовуються рідко.

2.jpg

ot-chego-zavisit-vremya.png

 Від чого залежить час висихання грунтовки

Зазвичай на упаковці виробник вказує час висихання грунтовки, при цьому даються рекомендації за умовами, при яких потрібно використовувати склад. Якщо температура, вологість та інші параметри знаходяться в рекомендованих межах, час висихання має приблизно відповідати зазначеному виробником, але при зміні умов воно може істотно варіюватися.

Першим фактором, що впливає на час висихання, є склад грунтовки. Так, наприклад, грунтовка на водній основі буде сохнути довше в порівнянні зі складом на основі органічних розчинників.

3.jpg

Чималий вплив на час висихання грунтовки має і структура поверхні, на яку наноситься склад. Чим поверхня більш пориста, тим глибше проникає грунтовка, і тим більше часу знадобиться на полімеризацію. Якщо поверхня практично не вбирає ґрунтовку, в деяких випадках до подальших робіт можна приступати вже через годину після її нанесення.

Час, за який висохне грунтовка, залежить також від умов, при яких вона наноситься. Грунтовка найкраще висихає при температурах від 15 до 30 градусів, вологість не повинна бути вище 80%. Якщо ці умови не дотримані, час висихання може істотно збільшитися. Якщо вологість занадто висока, грунтовка може не висохнути зовсім.

При нанесенні грунтовки, наступні роботи небажано виконувати до її висихання, а й надто зволікати також не варто. Згодом грунтовка втрачає свої властивості, і може знадобитися її повторне нанесення.

#оздоблювальні роботи #будівельні роботи

Відгуки

  • Коментарі
Загрузка коментарів...

Ви підписані розсилку!

Перевірте правильність вводу електронної пошти.